Wartość TDS

TDS to skrót oznaczający całkowite rozpuszczone substancje stałe, tj. sumę wszystkich substancji stałych rozpuszczonych w wodzie. TDS jest mierzony w ppm = częściach na milion. Rozpuszczone substancje stałe to substancje, które mogą całkowicie rozpuścić się w wodzie. Mowa tu o minerałach, solach i metalach. Usunięcie rozpuszczonych ciał stałych z wody jest możliwe poprzez filtrację.

TDS może składać się z różnych substancji chemicznych, takich jak PFOS/PFOA, glifosat, chrom, ołów i rtęć. Rozpuszczone substancje stałe dostają się do naszej wody poprzez stare rury, spływ soli drogowej, pestycydy, nawozy i inne. Wzrost poziomu TDS w wodzie może wpływać na jej wygląd, smak i zapach. Im niższy wynik TDS, tym lepsza woda.

Pomiar = wiedza

ZeroWater to jedyny filtr, który filtruje wartość TDS do poziomu 0, dzięki czemu użytkownik otrzymuje naprawdę czystą wodę. Filtr ZeroWater jest jedynym filtrem, który filtruje ołów, chrom i rtęć (certyfikat NSF). ZeroWater usuwa 99% wszystkich rozpuszczonych substancji stałych z wody (50% więcej niż inne marki).

Badanie wody pitnej w laboratoriach jest kosztowne. Dlatego ZeroWater zdecydowało się umożliwić użytkownikom wykonywanie testów w warunkach domowych (takie testy są łatwe do wykonania). W tym celu należy użyć miernika TDS dołączonego do dzbanka. Chcesz wykonać test TDS przed zakupem systemu filtrów? Kup oddzielny miernik TDS w naszym sklepie.

Wartość TDS wody pitnej różni się znacznie w całej Europie. Spotykane są odczyty od 60 ppm do aż 560 ppm. Ponieważ jednak istnieje duża różnica między tymi wartościami, ZeroWater prosi wszystkich użytkowników ZeroWater o zgłaszanie swoich wartości TDS.

Ta mapa pokazuje wartości TDS wielu właścicieli ZeroWater. Chcesz podać nam swoją wartość? Zrób to za pomocą formularza kontaktowego, a otrzymasz kupon na zniżkę w wysokości 5€.

Prześlij nam swoją wartość TDS

"*" oznacza pola wymagane

Imię i nazwisko*